Rybníkářská krajina Třeboňska Vás zaujme nejen svými cyklostezkami, ale také řadou nádherných scenérií a rožmberských památek. Po celý rok navíc Třeboň hostí řadu festivalů jako Okolo Třeboně.

Státní zámek Třeboň

Tento renesanční zámek ze 16. století patří k největším u nás. Užijete si tu prohlídku některých z více než 120 zámeckých místností během jedné ze tří prohlídkových tras nebo procházku nádherně udržovaným parkem.

Dům Štěpánka Netolického

Přímo na náměstí můžete navštívit Centrum Třeboňského rybníkářského dědictví, díky jehož interaktivní expozici poznáte historii jihočeského rybníkářství a také celoživotní dílo Štěpánka Netolického. Dům samotný patří mezi důležité renesanční památky z poloviny 16. století.

Stará Hlína

Oblíbená zastávka cyklistů na kratších výletech kolem Třeboně je známá nejen restauracemi se skvělými ovocnými knedlíky, ale také fascinujícími záplavovými mosty, které zde stojí už od osmdesátých let 18. století.

Jihočeské rybníkářství

Slavné rybníky jsou už od roku 2003 zapsány v seznamu světových památek UNESCO jako Třeboňské rybníkářské dědictví. A není divu, rozsáhlý systém uměle vytvořených chovných rybníků a odvodňovacích stok nejen přispělo k rozvoji místního průmyslu, ale dává také krajině svébytný ráz.

Masarykovo náměstí

Na centrálním náměstí, které tvoří historický střed města najdete měšťanské domy s barokními a renesančními prvky, z nichž většina patří mezi národní kulturní památky.

Rybník Svět

Pro zlepšení uživatelského komfortu uživatelů našich internetových stránek a pro zajištění dalších úkolů požíváme cookies. Používáním s tímto souhlasíte.
OK